Sport Fase A Traject
Het Sport Fase A Traject sluit aan op het Basistraject voor de studenten:
- Die nog geen Basic Instructor examen hebben gedaan;
- Die nog niet kunnen voldoen aan de doorstroom-eis voor het Sport Fase B Traject (Basic Instructor diploma waarvan de praktijk behaald is met minimaal een 7 en een sportstand van minimaal Z2 +1 op 31 januari van het door te stromen opleidingsjaar).
Het Sport Fase A Traject biedt de student de mogelijkheid om zich verder te verdiepen en te ontwikkelen als ruiter en instructeur en om zo de ruimte te creëren om de examens op eigen tempo af te leggen. Ook is dit traject bedoeld, voor de instructeurs die de ambitie hebben hun Sports Instructor CD diploma te behalen en het functioneel lesgeven zich meer eigen willen maken, om de overstap naar Sport Fase B Traject minder groot te maken.
Voor deelname aan het Sport Fase A Traject hoeft geen examen te worden afgelegd.
Trajectduur Sport Fase A
Het traject duurt minimaal 12 maanden (indien gewenst kan dit jaar mee tellen als eerste jaar van het complete Sport Traject, welke minimaal 24 maanden duurt.)
Het volgen van Sport Fase A Traject voor meerdere jaren behoort tot de mogelijkheden. Je kunt zelf kiezen of je examen wil doen aan het eind van het studiejaar. Dit Advanced Instructor Classical Dressage (AICD) is geen verplicht examen.
Kwalificaties Sport Fase A
- Aan het einde van Sport Fase A kan het Advanced Instructor Classical Dressage diploma worden behaald, wanneer de student aan de deelname eisen voldoet.
- Tijdens dit studiejaar kunnen tevens de ORUN 2 en/of ORUN 3 examens worden afgelegd, wanneer deze nog niet zijn behaald tijdens het Basistraject.
Het Sport Fase A Traject bestaat uit:
- 6 Praktijkmodules van 2 dagen
- Inspiratiedagen in Ter Apel
- Theoriemodule (verdeeld over 2 dagen, zonder paard)
- 1 Advanced Biomechanicadag bij het SMDC in Heesch
- 1 biomechanicadag in Ter Apel
- Regiotrainingen
- Syllabi met de Sport theorie
- Gebruik NCSAH platform incl. video’s behorend bij de theorie
Tijdens deze modules zal er veel aandacht zijn voor het omzetten van de reeds aangeboden theorie op het biomechanische vlak, naar functionele training op L/M/Z1 niveau.
Inhoud praktijklessen Sportfase A
De groep van maximaal 12 studenten zal begeleid worden door 2 docenten. Deze docenten zijn in het bezit van hun ORUN 4 diploma en 1 van de docenten is minimaal Grand Prix geklasseerd en gekwalificeerd work in hand instructor.
Tijdens de praktijkmodules overnachten de paarden op de accommodatie. Ruwvoer en bodembedekking is aanwezig, de student dient zelf krachtvoer mee te nemen. Er zijn ook enkele paddocks aanwezig, zodat de paarden tijdens het opleidingsweekend ook even buiten kunnen lopen. De student dient zelf een overnachtingsmogelijkheid te regelen, in Sondel is er beperkt plek op de accommodatie.
De praktijk weekenden duren op zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur (aansluitend samen eten) en op de zondag van 09.00 tot 17.00 uur.
Studiebelasting Sportfase A
De studiebelasting (SBU) bedraagt 45 tot 55 per maand.
Aanvangsniveau Sportfase A
Het aanvangsniveau van Sport Fase A ligt bij minimaal L dressuur.
Rooster Sport Fase A (2023-2024)
Module | Groep Sondel Noorderreed 12, Sondel | Groep Woudenberg Ekris 38, Woudenberg |
1 | 13/14 mei 2023 | 20/21 mei 2023 |
2 | 1/2 juli 2023 | 8/9 juli 2023 |
3 | 23/24 september 2023 | 30 september / 1 oktober 2023 |
4 | 14/15 oktober 2023 | 2/3 december 2023 |
5 | 30/31 maart 2024 | 13/14 april 2024 |
Rooster Sport Fase A (2024-2025)
Module | Groep Sondel Noorderreed 12, Sondel | |
1 | 01/02 juni 2024 | |
2 | 6/7 juli 2024 | |
3 | 21/22 september 20234 | |
4 | 30 november/01 december 2024 | |
5 | 22/23 februari 2025 | |
6 | 19/20 april 2025 |
Kostenoverzicht Sport Fase A (2024-2025)
Sport Fase A traject | ||
Aanmeldingskosten | € 250,- | Na het overmaken is de inschrijving definitief. Restitutie van het inschrijfgeld is niet mogelijk. |
Theoriepakket Basistraject (Instroom Studenten) | € 750,- | Heb je nog niet eerder een opleiding gevolgd bij de NCSAH, dan dien je de theorie van het Basistraject te volgen. Het kan dus zijn dat je én theorie Basistraject volgt én theorie Sport in één en hetzelfde jaar. |
Theoriepakket Sporttraject | € 695,- | Heb je nog niet eerder de Sport theorie gevolgd? Dan volg je de theorie van het Sporttraject tijdens het Sport Fase A jaar. |
Totale kosten (excl inschrijfgeld) | €3295,- (1 termijn) of €285,- p/m (12 termijnen) | De factuur voor de eerste termijn ontvang je in maart 2024. De betaling dient te worden voldaan voor 28 maart 2024 |
Theoriepakket van het Basistraject bevat:
- 12 webinars van gastdocenten
- 12 webinars van NCSAH docenten
- Alle syllabi van het Basistraject
- Toegang tot het platform Dressage2Learn – trainingen Biomechanica en trainingsconcepten’ & ‘Werk aan de Hand’.
Theoriepakket van het Sporttraject bevat:
- Alle syllabi van het Sporttraject;
- Een 2-daagse theoriemodule in Ter Apel;
- Een Advanced Biomechanica bij SMDC Heesch
- Webinar Advanced Biomechanica van SMDC Heesch
- Biomechanicadag in Ter Apel
- Webinars van NCSAH docenten
Bij inschrijving dient het bedrag voor de te volgen theorie direct te worden voldaan. Hierna is je inschrijving definitief.
Praktijkkosten zijn inclusief:
- 6 Praktijkmodules (10 dagen) met 2x lunch, box voor je paard voor de overnachting, incl. hooi en bodembedekking.
Opleidingskosten zijn exclusief:
- Examenkosten;
- Overnachting student;
- Onkosten regio-training/inspiratiedagen (deze kosten bedragen 10-25 euro per dag).
Opleidingslocaties Sportfase A
Het komende studiejaar is er 1 opleidingslocaties voor Sport Fase A traject.
Sondel
Vrijstelling
Als student hoef je slechts één keer de theorie van het Basistraject en het Sporttraject te volgen. Wanneer je voor een tweede keer een traject gaat volgen, waarbij de theorie al is gevolgd in je vorige jaar, dan hoef je de theorie dus niet nogmaals af te nemen. Eventuele vrijstelling wordt per student besproken.
Mocht je naar aanleiding van het bovenstaande nog vragen hebben over het Sport Fase A traject? Laat het ons weten door jouw vraag door te mailen naar opleiding@ncsah.nl.